Pies bez wątpienia jest najlepszym przyjacielem człowieka, jednak decyzja o jego adopcji lub zakupie wiążę się ogromnym brzemieniem odpowiedzialności i różnego rodzaju obowiązków, jakie spadną na nasze ramiona. Każdy właściciel lub właścicielka psa może przyznać, że największym utrapieniem jest sierść pozostawiana przez ich czworonogów. W przypadku ras o długiej sierści lub jej większej obfitości, zmuszeni jesteśmy nie tylko częściej sprzątać, lecz także borykać się z sierścią pozostawianą na różnego rodzaju meblach, takich jak kanapa. Jak więc szybko i skuteczne pozbyć się sierści z domowej kanapy?

Gumowa rękawica.

Zwykła, gumowa rękawica, nawet ta, którą wykorzystujemy podczas mycia naczyń, sprawdzi się doskonale podczas usuwania zalegającej na kanapie sierści zwierzęcia. W tym celu wystarczy jedynie przetrzeć zabrudzoną powierzchnię, a znajdująca się na niej sierść łatwo przylgnie do rękawicy.

Nie tylko odkurzanie.

Odkurzenie sierści jest czymś oczywistym, nie zawsze jednak jesteśmy w stanie dotrzeć we wszystkie miejsca lub zakamarki. Zdarza się również, że nasz odkurzacz zwyczajnie nie dysponuje odpowiednią mocą, która umożliwiłaby zebranie całej sierści. W takim przypadku możemy również postawić na specjalne rolki do ubrań, które sprawdzą się również dobrze na powierzchni naszej ulubionej kanapy.