Smartfony to urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Umożliwiają nam na pozostawanie w kontakcie ze światem i bliskimi, usprawniają pracę czy zapewniają sporą ilość rozrywki i licznych udogodnień. Jak to jednak z urządzeniami elektronicznymi bywa – z czasem mogą zacząć szwankować. To, co najbardziej frustruje posiadaczy smartfonów to fakt, że ich urządzenie się zacina. O ile jest to zrozumiałe w przypadku starszych urządzeń, tak niejednokrotnie zdarza się, że problem ten dotyczy również nowych telefonów. Co jest tego przyczyną i jak możemy temu zaradzić?

Zbyt wiele aplikacji.

Do jednej z najczęstszych przyczyn zacinania się smartfona zaliczyć możemy, że znajduje się na nim zbyt wiele zainstalowanych aplikacji. Większość z nich działa w tle – nawet wtedy, gdy z nich nie korzystamy.

Mało miejsca.

Zacinanie się telefonu może być spowodowane brakiem odpowiedniej ilości miejsca na urządzeniu. Sprawdźmy więc stan pamięci – jeżeli okaże się, że jest ona zajęta w znacznym stopniu, powinniśmy pozbyć się zbędnych aplikacji i plików, takich jak muzyka, zdjęcia czy filmy. Zwolnienie miejsca powinno sprawić, że urządzenie zacznie działać sprawniej.

Wirusy.

Może się zdarzyć, że nasze urządzenie zostało zainfekowane szkodliwym oprogramowaniem, które szerzej znamy pod mianem „wirusów”. Jeżeli zastosowaliśmy się do powyższych kroków, a nasz smartfon dalej się zacina – warto jest skorzystać ze specjalistycznych aplikacji, które przeskanują urządzenie pod kątem ewentualnych wirusów.