W zdrowym ciele zdrowy duch, a na to przekłada się nie tylko zbilansowana dieta, lecz także odpowiednia dawka aktywności fizycznej, do której zachęcani są także najmłodsi. O ile dla nich jest to forma rozrywki, aniżeli świadomej troski o własne zdrowie – to nie ulega wątpliwościom, że sport może przynieść dziecku wiele radości. Nie tylko pozwala rozładować nadmiar energii, lecz niejednokrotnie umożliwia nawiązanie nowych znajomości na całe życie. Tylko jaka dyscyplina będzie najlepsza dla naszego malucha?

Pływanie.

Pływanie to niezwykle uniwersalny i uwielbiany przez wszystkich sport – nie tylko przez osoby dorosłe, lecz w szczególności dzieci, które wręcz kochają spędzać godziny w wodnych zbiornikach, takich jak jeziora, czy miejskie baseny. Od jakiego wieku możemy podjąć próby zaznajomienia naszego dziecka z nauką pływania? Wszystko jest kwestią indywidualną, jednak w większości przypadków – po osiągnięciu przez dziecko 5 roku życia możemy stopniowo zachęcać je do wodnych aktywności.

Sztuki walki.

Niektóre osoby uważają, że sztuki walki nie są odpowiednią dyscypliną sportową dla najmłodszych. Dlaczego? Krąży niezbyt prawdziwa opinia, jakoby wzmagały one agresję u dzieci – rzeczywistość jest jednak inna. Dzieci mają nie tylko możliwość rozładowania negatywnych emocji, lecz także uczą się dyscypliny i – co najważniejsze – samoobrony.

Jazda na rowerze.

Jazda na rowerze to aktywność fizyczna, która polecana jest nie tylko najmłodszym, lecz całym rodzinom. Długie przejażdżki do doskonała okazja nie tylko do tego, by móc podziwiać przepiękne krajobrazy, lecz także nawiązać większe więzi z dziećmi.