Ciepła kołdra i wygodne łóżko, innymi słowy – warunki, które wręcz namawiają nas do tego, żeby zignorować budzik i udać się w objęcia Morfeusza. Wszyscy jednak mamy pewne, codzienne obowiązki – praca czy szkoła, nie możemy więc pozwolić sobie na spóźnienie. Nie ma jednak co ukrywać, że wstawanie wczesnym rankiem dla mało kogo jest czystą przyjemnością, a dla większości osób – zwyczajnym cierpieniem i istną męką.

Zaplanuj swoje poranki.

Udany poranek to taki, który został zaplanowany dzień wcześniej – warto więc stworzyć swego rodzaju harmonogram dnia i wyznaczyć sobie jasno określone cele, do których będziemy dążyć. Mogą to być nawet drobne, czy często zwyczajnie nieznaczące rzeczy – od prostego zrobienia niewielkiego śniadania, po oddanie się własnym hobby i zainteresowaniom. Istotna jest przede wszystkim sama świadomość tego, że już od rana czekają na nas pewne obowiązki.

Higiena snu.

Jeżeli masz problemy z wygramoleniem się z łóżka o poranku, dobrze jest zweryfikować naszą higienę snu. Być może główną przeszkodą, która utrudnia nam wczesne wstawanie, jest to, że się zwyczajnie nie wysypiamy – istotna jest również nasza dieta, niektóre produkty i posiłki szczególnie źle wpływają na jakość naszego snu.

Spraw, by poranki były przyjemne.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wstawanie wczesną porą nie należy do przyjemnych rzeczy – jak się jednak okazuje, możemy to zmienić w stosunkowo prosty sposób. Wystarczy, by nasze poranki wypełnione były czymś przyjemnym – może to być zwyczajne oglądanie ulubionego serialu, oddawanie się swojemu hobby czy relaksacyjny spacer na łonie natury.