Łamliwe włosy to problem, który nie należy bagatelizować. Przyczyną takiego stanu mogą być problemy zdrowotne. Najczęściej ich słaba kondycja jest efektem niewłaściwej pielęgnacji oraz niezdrowego trybu życia.

Palenie papierosów oraz nadmierne spożywanie alkoholu niekorzystnie wpływa na strukturę włosów. Uszkodzenie ich otoczki następuje poprzez codzienną stylizację i nadmierne korzystanie z:

  • suszarki,
  • lokówki,
  • prostownicy.

W przypadku, gdy konieczne jest użycie urządzeń termicznych, należy pamiętać o zastosowaniu kosmetyków ochronnych przed zbyt gorącym działaniem wysokiej temperatury.

Ponadto sposób układania fryzury, może być przyczyną łamania się włosów. Ciasne i wysoko upięte kucyki bądź koki wpływają na ich łamliwość. Do rozczesywania najlepiej używać szczotki bądź grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami.

Postaw na właściwe kosmetyki do pielęgnacji włosów

Regeneracja łamliwych włosów jest to długotrwały proces. Trzeba wykazać się systematycznością w trakcie ich pielęgnacji. Przede wszystkim należy ograniczyć mycie głowy i dokonywać tej czynności w letniej wodzie. Konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni szampon, który zawiera naturalne ekstrakty roślinne bogate w witaminy A, E, C. Mają one właściwości antyoksydacyjne. Dzięki czemu ochronią cebulki włosów przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Zaś zastosowanie nawilżającej mgiełki bez spłukiwania odświeży każdą fryzurę.

Redakcja serwisu strefafryzur.pl dodaje, że zbawienne działanie na łamiące się włosy ma maska proteinowa, która wygładza łuskę włosa dzięki roślinnym mikroproteinom. Skutecznie wnika w głąb oraz odbudowuje keratynę włókien włosowych. Zwiększa tym samym ich odporność na uszkodzenia.