Nic nie zastąpi dotlenienia organizmu tak, jak zrobi to aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dzięki aktywności wykonywanej poza domem osiągniemy większe skupienie podczas pracy i zwiększymy swoje siły witalne.

Wprowadzając ruch do naszej codziennej rutyny zwiększamy swoją odporność na stres i znacznie mniej odczuwamy zmęczenie w ciągu dnia. Dlatego warto skorzystać z kilku podpowiedzi, w jaki sposób aktywnie spędzić czas wolny.

Bieganie i nordic walking i zdrowo spędzisz czas

Najprostszą formą spędzania aktywnie czasu wolnego na świeżym powietrzu jest bieganie. Nie wymaga ono specjalistycznych sprzętów i jest rewelacyjnym początkiem dla rozpoczęcia przygody z aktywnością fizyczną. Jeżeli jednak jesteśmy mniej sprawni fizycznie lub dokuczają nam różne kontuzję możemy czerpać radość ze spacerów.

Wiele możliwości daje nordic walking, który polega na szybszym maszerowaniu ze specjalnymi kijkami, które są powszechnie dostępne w każdym sklepie sportowym. Dzięki możliwości specjalnej regulacji, można je dostosować do swojego wzrostu, a dodatkowa amortyzacja zapewnia stabilność chodu. Świetnie sprawdzają się podczas wędrówek na górskich szlakach, jak i w miejskich alejkach parku. Dzięki nordic walking można również poznać wielu nowych ludzi i wspólnie wyruszać na wyprawy.

Jazda na rowerze na zdrowy styl życia

Jest to świetna opcja zwłaszcza dla osób, które chcą zadbać o swoją sylwetkę. Rewelacyjnie pomaga zrzucić nadprogramowe kilogramy, wymaga jednak odpowiednio dopasowanej odzieży, oraz bardzo często kasku. Zabierając ze sobą aparat fotograficzny, wycieczki rowerowe pozwalają uwiecznić to, co umyka nam podczas jazdy samochodem.

Zdrowe spędzanie czasu – rolki lub łyżwy

Chociaż mogło by się wydawać, że jest to aktywność bardziej dla dzieci, nic bardziej mylnego. W sporcie nie ma ograniczeń wiekowych, a dzięki tej formie spędzania wolnego czasu mamy możliwość z powrotem poczuć magię młodzieńczych lat.

W lecie można swobodnie poruszać się po parkach i specjalnie utworzonych torach, a zimą wybrać się na otwarte lodowisko i spróbować jazdy na łyżwach. Tę aktywność warto połączyć ze spotkaniami z przyjaciółmi i wspólnie zadbać o swoją kondycję.