Bałkany to potoczna nazwa półwyspu bałkańskiego, na którym znajdują się między innymi takie państwa, jak Grecja, Macedonia, Chorwacja, Serbia czy Bułgaria. Półwysep bałkański umożliwia dostęp do Morza Czarnego, Adriatyckiego, Egejskiego, Marmara czy Jońskiego, które są celem podróży turystów z zakątków całego świata.

Klimat na Bałkanach, czyli najlepsza pora na podróż.

Klimat na półwyspie bałkańskim jest niezwykle zróżnicowany, ponieważ poszczególne obszary półwyspu cechują się klimatem umiarkowanym, śródziemnomorskim czy nawet tropikalnym. Szczyt popularności wycieczek na Bałkany przypada na sezon wakacyjny, a więc sierpień oraz lipiec. W tym czasie temperatury są dosyć wysokie, a liczba turystów może wręcz onieśmielać i przyprawiać o klaustrofobię. Podróż na Bałkany w okresie zimowym, jesiennym czy wiosennym również jest ciekawą opcją, zauważa się mniejszą ilość turystów. Znaczna część obiektów turystycznych jest jednak w tym czasie zwyczajnie zamknięta.

Atrakcje.

Na Bałkany można dotrzeć w rozmaity sposób, od tradycyjnej podróży samochodem, po lot samolotem. Osoby, które chciałyby w pierwszej kolejności popodziwiać malownicze krajobrazy, powinny postawić na wycieczkę własnym autem. Jak już zauważyliśmy, na półwyspie bałkańskim znajduje się ogromna ilość państw, każdy więc znajdzie coś dla siebie.