Sól kuchenna wykorzystywana jest przede wszystkim jako przyprawa, którą chętnie doprawiamy nasze potrawy. Sól jednak posiada o wiele większą ilość możliwych zastosowań – a część z nich może okazać się pomocna podczas codziennego sprzątania czy nawet przywrócić dawną biel naszym ubraniom lub elementom wystroju wnętrz.

Sól w starciu z ogniem.

Jeżeli zamierzamy przygotować hucznego grilla, warto mieć pod ręką pudełko z solą kuchenną. Dlaczego? Sól rzucona na źródło ognia zatrzymuje dopływ powietrza, co pozwala stosunkowo szybko ugasić nadmierny płomień i tym samym zapobiec jego rozprzestrzenieniu się. Podobnie sprawa ma się w naszej kuchni – jeżeli podczas gotowania doprowadziliśmy do niewielkiego pożaru na naszej patelni, zamiast sięgać po szklankę z wodą (czego nie powinno się robić, zwłaszcza gdy na patelni znajduje się tłuszcz) wykorzystajmy sól.

Sposób na uporczywe plamy.

Sól, w połączeniu z sokiem z cytryny, tworzy doskonałą mieszankę, dzięki której pozbędziemy się nawet najbardziej uporczywych plam na naszych ubraniach. Sól kuchenna to także skuteczny sposób na to, by wybielić tkaniny i tym samym przywrócić im dawny blask.