Rynek usług magazynowych w Polsce rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Widać to w szczególności na przykładzie dużych miast takich jak m.in. Warszawa, gdzie na popularności zyskuje usługa self storage. Czym ona jest i jakie daje korzyści?

Usługa self storage – co to takiego?

Self storage to nowoczesna usługa polegająca na najmie magazynów samoobsługowych, które znajdują się w większych obiektach specjalnie do tego przystosowanych. Magazyny z racji na nieduży metraż często są nazywane mini przechowalniami. Przechowuje się w nich różnego rodzaju dobra i materiały. Najmniejsze mają powierzchnie 1 m kw. Omawiana usługa jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców zgłaszających zapotrzebowanie na tego rodzaju magazyn. Warszawa to przykład miasta, które daje pod tym względem sporo opcji do wyboru w zamian za atrakcyjne stawki.

Usługa self storage – kiedy warto wynająć magazyn?

Klienci firmy Kangu Self Storage, która wynajmuje mini przechowalnie na minimum 14 dni, wskazują sporo sytuacji, kiedy magazyn samoobsługowy okazuje się niezwykle przydatny. W Warszawie nie każdy dysponuje własną komórką lokatorską czy garażem, a w mieszkaniach często brakuje miejsca na rozmaite rzeczy. Dzięki magazynom samoobsługowym nie trzeba się ich pozbywać. Magazyny te służą też do przechowywania m.in. pamiątek rodzinnych, sprzętu sportowego, książek, dokumentów czy towarów wystawianych na sprzedaż w sklepach internetowych. Z przedstawianej usługi opłaca się ponadto skorzystać w przypadku przeprowadzki, poważnego remontu czy dłuższego wyjazdu.

Usługa self storage – o tym trzeba wiedzieć!

Wynajęcie magazynu samoobsługowego i zawarcie umowy z usługodawcą jest równoznaczne z akceptacją regulaminu najmu. W magazynach nie wolno trzymać np. żywych organizmów, szybko psującej się żywności czy materiałów wybuchowych etc. Formalności da się z reguły załatwić nie tylko osobiście w biurze obsługi klienta, ale i za pośrednictwem poczty elektronicznej. Umowy są zwykle zawierane na czas nieokreślony z opcją wypowiedzenia w dowolnym momencie.