Najlepszym sposobem na cieszenie się żelaznym zdrowiem jest połączenie odżywiania z dobrym, zindywidualizowanym treningiem. Zasadniczo są to dwa filary dobrego zdrowia: zdrowe odżywianie poprzez zdrową dietę i ćwiczenia fizyczne, które utrzymują ciało i umysł w dobrej kondycji.

Łączenie odżywiania i treningu.

Jedną z zalet połączenia dobrego odżywiania i treningu sportowego jest to, że doskonale się uzupełniają. Jeśli połączysz praktyki, szybciej osiągniesz swoje cele, nie tylko w zakresie zdrowego stylu życia, ale także w zakresie utraty wagi i poprawy kondycji.

Poznaj swój deficyt kaloryczny.

Aby doskonale połączyć oba aspekty, należy pamiętać o deficycie kalorycznym. Osiągnięcie deficytu kalorycznego to najprostszy sposób na schudnięcie podczas uprawiania sportu. Aby osiągnąć taki deficyt kalorii, konieczne jest właściwe odżywianie.
Najlepszym sposobem na osiągnięcie deficytu kalorycznego jest obliczenie dziennego zapotrzebowania na kalorie. Można skorzystać z pomocy dietetyka lub obliczyć je samodzielnie w prosty sposób. W Internecie można znaleźć wiele aplikacji, które pomagają określić ilość kalorii, jaką zawierają niektóre produkty spożywcze. Wystarczy zaznaczyć kalorie w swojej zwykłej diecie i spróbować zmniejszyć ich spożycie o 15-20%.

Wykonuj zarówno trening siłowy, jak i aerobowy.

Uprawiając sport w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, należy połączyć trening siłowy z aerobikiem. To prawda, że dzięki ćwiczeniom cardio spalamy kalorie szybciej. Z drugiej strony, jeśli nadużywamy tego typu treningu, ryzykujemy, że spalimy mięśnie w tym samym czasie, co tłuszcz. Dlatego też, aby uzyskać lepszą sylwetkę przy jednoczesnym przyroście masy mięśniowej, konieczne jest połączenie obu treningów.

Zapomnij o cudownych dietach i wprowadź zdrowe nawyki.

Na koniec należy zachować ostrożność wobec diet cud. Takie diety nie istnieją, a jeśli istnieją, to są bardzo niebezpieczne. W końcu to, co działa, zawsze działało, a zdrowa dieta ma zasadnicze znaczenie dla lepszego funkcjonowania układu odpornościowego. W tym przypadku musimy nie tylko brać pod uwagę stosowanie zrównoważonej diety, ale także wyeliminować z niej wszystkie szkodliwe nawyki, które nie pomagają nam w osiągnięciu tego celu. Rozumiemy przez to napoje gazowane, ciastka, nadużywanie napojów energetycznych itp.

Najlepiej jest zwiększyć spożycie owoców, warzyw i świeżej żywności. Jeśli zadbasz o te drobne aspekty i połączysz je z indywidualnym sportem, w bardzo krótkim czasie osiągniesz sylwetkę godną pozazdroszczenia.