Studia stanowią niezwykle istotny etap w życiu każdego, młodego człowieka. Niejednokrotnie decyzja o kontynuowaniu nauki jest jednoznaczna z koniecznością przeprowadzki do oddalonego o dziesiątki, jak nie setki kilometrów uniwersytetu. Wyfrunięcie z rodzinnego gniazda nie jest proste, ale to rzecz, której nie sposób uniknąć – to właśnie wtedy zaczynamy żyć na „swoim”, a jednocześnie się usamodzielniamy. Podpowiemy, co warto zabrać ze sobą do akademika lub mieszkania, by pierwszy czas tam spędzony okazał się być nie tyle, ile znośny, co nawet przyjemny.

Fotel biurowy.

Studia to nie tylko wykłady, lecz także ogromna ilość nauki na własną rękę – na myśl przyjść mogą nam czasy szkolne, gdzie spędzaliśmy sporą ilość czasu przed biurkiem. Nie inaczej będzie na studiach, więc absolutną podstawą jest wyposażenie się w dobrej jakości fotel biurowy, który zapewni nam komfort i wygodę podczas wielogodzinnej nauki, lub przygotowań do sesji. Jeżeli mieszkanie, do którego się przeprowadzamy jest już urządzone, sprawdźmy, czy wynajmujący zadbał również i o ten element wyposażenia. Nawet jeżeli transport takiego fotelu wydawać się może kłopotliwym przedsięwzięciem, to gwarantujemy – Twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny.

Komplet pościeli i poszewek.

Mieszkania lub pokoje, które są stricte przeznaczone na wynajem dla studentów, najpewniej znajdziemy cały komplet wyposażenia – a więc meble, łóżko, czy nawet pościel. Choćby jednak ze względów czysto higienicznych – zalecamy zabranie ze sobą dodatkowego kompletu pościeli i poszewek. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, zapoznajmy się z wymiarami łóżka w nowym mieszkaniu. Jeżeli o akademiki chodzi – w większości przypadków pościel jest wydawana studentom regularnie.

Akcesoria do łazienki.

Na etapie pakowania się przed wyjazdem na studia, nie możemy zapomnieć o różnego rodzaju akcesoriach łazienkowych. Nie mówimy tu o kosmetykach, szamponach czy odżywkach, lecz przedmiotach czysto użytkowych, które wpływają na komfort korzystania z łazienki. Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą haczyka, który można przykleić do łazienkowych płytek. Pozwoli nam to uzyskać łatwy dostęp do ręcznika. Koniecznie zabierzmy także ze sobą środki czystości, gdyż może się tak zdarzyć, że nowe mieszkanie lub pokój domagać się będzie szczegółowego sprzątania.

Akcesoria do kuchni.

O kuchni studenckiej słyszał niemal każdy, toteż wszyscy zdajemy sobie sprawę, że rzadko kiedy ma ona cokolwiek wspólnego z rzeczywistym gotowaniem, którego doświadczyć mogliśmy w domu rodzinnym. Zanim jednak zdecydujemy się zakupić ogromną ilość zupek chińskich i innych, gotowych już dań – dajmy szansę naszej nowej kuchni. Studia to nie tylko nauka, lecz także usamodzielnianie się – a chcąc, czy nie chcąc – gotowanie jest nieodłącznym elementem życia każdego, dorosłego człowieka. Co więc zabrać ze sobą? Przede wszystkim – komplet sztućców, noży, talerzy oraz kubków. Obowiązkowym wyposażeniem są także naczynia kuchenne, a więc garnki oraz patelnie.

Artykuły gospodarstwa domowego – AGD.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, kuchnia studencka to w większości dania już gotowe, a nie również co ukrywać, że rzadko który student ma ochotę na gotowanie. Z tego względu powinniśmy ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie – jak możemy to zrobić? Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą niewielkich urządzeń AGD. Co jest absolutną koniecznością? Chyba żaden student nie wyobraża sobie życia bez tostera. Z całą pewnością niezbędny okaże się również czajnik, za pomocą którego przygotowywać będziemy wodę na kawę, którą to zabierzemy na zajęcia. Dobrym pomysłem będzie również wyposażenie się w poręczny blender, który pozwoli nam przyrządzać koktajle.

Meble.

Mieszkania lub pokoje studenckie są już najczęściej w pełni urządzone. Nie ma jednak co ukrywać – urządzenie uniwersalnego mieszkania, które sprosta potrzebom wszystkich najemców. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy szukać całkowicie nowych mebli. Byłoby to nie tyle, ile nierozsądne, co dla większości studentów niemożliwe do wykonania pod względem finansowym. Dobrym pomysłem będzie za to zabranie ze sobą poręcznych mebli, takich jak niewielki stolik nocny, lub szafeczka na drobne przedmioty, które chcemy mieć zawsze pod ręką – na przykład podczas odpoczynku w łóżku.

Termos.

Wielogodzinne wykłady potrafią znużyć nawet najwytrwalszych słuchaczy, toteż warto sięgnąć po coś, co pozwoli nam utrzymać skupienie. Z pomocą przychodzi więc nam kofeina, która znajduje się – między innymi – w kawie. Co jednak zrobić, by móc jak najdłużej cieszyć się gorącą kawą? Odpowiedź jest prosta, wykorzystać termos. Jest to niewielka rzecz, o której wiele osób zapomina, a która okazuje się być niezwykle pomocna w wielu sytuacjach. Ponadto – chodzi tu również o kwestie finansowe, jak i ekologiczne.