wiązki nie zawsze tworzą osoby idealnie dobrane, ale nie oznacza to, że taka relacja nie ma szans na przetrwanie. Są jednak sytuacje i zachowania, które powinny zapalić w głowie obojga partnerów czerwone lampki. Przez nie wspólne życie może być znacznie utrudnione, a w skrajnych przypadkach nawet niemożliwe. To, że nie pasuje się do partnera, nie musi od razu oznaczać, że należy się rozstać, ale na pewno nie wolno ignorować tych sygnałów.

1. Jego zachowania Cię ranią


Zachowanie partnera nie musi być obiektywnie toksyczne, żeby ranić. Czasami wyjście z jego znajomymi, zamiast zostanie z Tobą w domu, może być bolesne. Nie musisz nawet wiedzieć, czemu się tak dzieje. Kiedy jakieś zachowania Cię ranią, ale jednocześnie nie możesz oczekiwać od partnera zmiany jego zachowania, prawdopodobnie z czasem będzie tylko gorzej. To samo dotyczy toksycznych relacji, w których partner co chwila testuje twoje granice i posuwa się ze swoimi działaniami dalej. Jeśli nie możesz czegoś znieść, a rozmowy nie pomagają, to ewidentny znak, że wasza przyszłość nie będzie udana.

2. Macie odmienne patrzenie na ważne dla was sprawy


Są rzeczy, z których nie będziesz mogła zrezygnować, bez względu na to, jak mocno kochasz swojego partnera. Zastanów się, co się do nich zalicza i skonfrontuj swoje oczekiwania z jego. To nie muszą być szczególnie poważne rzeczy, możesz na przykład chcieć, żeby w twojej łazience znajdowała się wanna albo mieć dzieci. Im dłużej jest się w związku i nie wie, czego chce druga osoba, tym trudniej jest zaakceptować różnice. Najlepiej porozmawiać o tym jak najwcześniej, żeby jedna osoba mogła się dostosować albo umożliwić sobie pokojowe rozstanie i skierowanie się w stronę kogoś o podobnych potrzebach.

3. Nie umiecie połączyć waszych domowych tradycji


Każdy dom rodzinny jest trochę inny i o ile nie wywodzicie się z partnerem z tej samej wspólnoty religijnej, prędzej czy później na pewno znajdziecie temat, w którym nie będziecie w stanie się dogadać. Dla wielu osób jest to na tyle drażliwy element, że nie są w stanie odpuścić i pozwolić, żeby jakaś inna rodzina wnosiła coś do ich domu. W takim wypadku partner może być zły albo nawet rozważać zerwanie. Jeśli nie jesteście w stanie pogodzić ze sobą ważnych dla was tradycji rodzinnych, to nie będziecie w stanie stworzyć szczęśliwego domu i rodziny, bo nie znajdziecie wspólnych wartości do przekazania dzieciom.

4. Nie możecie znaleźć dla siebie odpowiedniego zajęcia


Nie da się budować razem związku, jeśli nie robi się razem żadnych rzeczy zadowalających obie strony. Może się zdarzyć tak, że Ty i twój partner nie jesteście w stanie znaleźć dla siebie ani jednego zajęcia, które oboje wykonywaliście z przyjemnością. To dla was najlepszy znak, że nie jesteście do siebie dopasowani. Choć przeciwieństwa się przyciągają, to nie da się zbudować na nich trwałego związku, a tym bardziej rodziny. W takim wypadku lepiej z siebie zrezygnować i znaleźć kogoś, z kim można robić coś ekscytującego i przyjemnego. Bez tego elementu związek będzie pozbawiony głębszych więzi i uczuć.

5. Wkurzają was rzeczy, których nie da się zmienić


Być może twój partner ma jakieś nawyki albo przyzwyczajenia wyniesione z domu, których nie jesteś w stanie tolerować. Wtedy należy z nim o nich porozmawiać, zaproponować inne rozwiązanie albo poprosić o zmianę. Jeśli jednak taki środek nie przynosi efektów, przychodzi czas na zastanowienie się, jak długo będziesz w stanie ignorować to, co już teraz doprowadza Cię do szału. Jeśli czujesz, że niewiele brakuje, żeby czara goryczy się przelała, to może czas poszukać dla siebie miejsca u boku kogoś, kto szanuje twoje potrzeby albo nie wnosi do związku zachowań, które z różnych powodów Ci przeszkadzają.