Zanim wizyty w gabinetach medycyny estetycznej staną się dla ciebie czymś zupełnie powszechnym i przestaniesz się ich jakkolwiek obawiać, będziesz musiał przynajmniej kilka razy je odbyć, aby po prostu do nich przywyknąć. To może się udać tylko wtedy, gdy wcielisz swój plan w życie. Zamiast dłużej z tym zwlekać i wciąż się wahać, właśnie teraz sprawdź sobie jakiś gabinet medycyny estetycznej, odkryj jego ofertę i wybierz z niej jeden z bardziej interesujących cię zabiegów. Następnie umów się na wizytę i po prostu ją odbądź. Zobaczysz, że w porządnym gabinecie medycyny estetycznej wszyscy od razu zadbają o ciebie w taki sposób, abyś poczuł się u nich jak u siebie w domu i nie chciał już opuszczać ich placówki, a przynajmniej do niej w najbliższym czasie powrócił.

Konsultacja w gabinecie medycyny estetycznej rozpocznie się, jak zawsze, od zebrania wywiadu lekarskiego. Twój lekarz od razu go z tobą przeprowadzi, bo będzie chciał uzyskać informacje na temat stanu twojego zdrowia, przebytych przez ciebie chorób czy nawet historii zdrowotnej twojej najbliższej rodziny. Dobrze by zatem było, abyś umiał odpowiedzieć rzeczowo i konkretnie (i zgodnie z prawdą) na postawione ci pytania. Wcześniej możesz sprawdzić sobie, jak taki przykładowy wywiad wygląda, by zebrać wszystkie niezbędne odpowiedzi (w razie czego o niektóre sprawy podpytać np. rodzinę), aby pierwszy etap konsultacji przebiegł bez żadnych komplikacji i mógł szybko się zakończyć, abyś ty od razu przeszedł dalej.

Potem dopiero zaczyna się bowiem prawdziwa zabawa. Medycyna estetyczna ma odpowiadać na twoje problemy i oczekiwania, tak więc lekarz na pewno cię o nie wypyta, by następnie zaproponować ci różne rozwiązania. Wspólnie ustalicie dokładny plan działania. Zawrzecie w nim oczywiście różne zabiegi, ale też i domową pielęgnację, a być może i zmianę diety. Najlepsi lekarze medycyny estetycznej zawsze działają holistycznie. Oznacza to, że nieraz są w stanie udzielić ci bezcennych wskazówek, dzięki którym możesz jeszcze lepiej o siebie zadbać.