Rozstania bywają trudne, zwłaszcza jeśli pojawiają się niespodziewanie. Szczególnie jeśli jest po nich ciężko, nie powinno robić się niczego pod wpływem emocji. Niektóre rzeczy wymagają przepracowania, nad innymi trzeba się zastanowić i wyciągnąć wnioski. Często jednak instynktownie chce się zrobić coś zupełnie innego i od razu rzucić się w wir randkowania albo za wszelką cenę odzyskać swojego byłego.

Nie szukaj partnera na siłę


Zacznij szukać kogoś nowego, gdy tylko uznasz, że jesteś na to gotowa. Nie rób tego jednak tylko po to, żeby wyleczyć złamane serce w objęciach innego, a już tym bardziej, jeśli ma to być rodzaj zemsty albo próba odzyskania byłego partnera. Tworząc związek, musisz mieć na uwadze dobro drugiej osoby. Nie możesz wykorzystywać je tylko po to, żeby zrobić na kimś wrażenie, chyba że się na to zgodziła. Nie szukaj dla siebie kogoś, o kogo twój ex może być zazdrosny. Jeśli zdecydował się na rozstanie, to najwyraźniej nie chce już z Tobą być i nie zmienisz tego, pokazując mu, że w prosty sposób możesz znaleźć sobie nowego partnera.

Nie udowadniaj niczego swojemu byłemu


Wiele dziewczyn ma tendencję do wychodzenia na imprezy albo wydawania na siebie pieniędzy, tylko po to, żeby wstawić fotkę na media społecznościowe. Takie zabiegi mają służyć pokazaniu ex, że w ogóle nie ruszyła Cię jego decyzja albo że bez niego też jest Ci dobrze. Zerwanie już się stało i jeśli czujesz się po nim źle, daj sobie czas na dojście do siebie. Wyjście ze znajomymi albo chwalenie się wszystkim chwilami internetowym znajomym może tylko pogorszyć twój stan, szczególnie jeśli twój były nie zwróci na Ciebie uwagi. Nie masz obowiązku udowodnienia mu, że radzisz sobie dobrze i nie potrzebujesz jego wsparcia.

Nie niszcz nowego związku swojego byłego


Jeśli on zostawił Cię dla kogoś innego, najgorszym, na co możesz się zdecydować, będzie próba zniszczenia nowej relacji. On miał prawo tak zdecydować, a Ty możesz życzyć mu szczęścia na nowej drodze. Oczywiście, że zachował się okropnie, ale to nie oznacza, że masz zniszczyć mu życie i przy okazji traumatyzować niczemu niewinną osobę. Nie wymierzaj kary, skup się na sobie i zastanów się, co możesz zmienić w swoim życiu. Jeśli zostawił Cię dla kogoś innego, to i tak nie stworzylibyście szczęśliwej rodziny. Lepiej podziękuj mu za to, że nie zmarnował więcej twojego czasu, który teraz możesz przeznaczyć na inwestowanie w siebie.